Podcast: Cesta srdce

 • #21 Energie krajiny a prostoru 2

  Krajina a prostor je mocným spojencem a nebo také soupeřem, se kterým je boj téměř vždycky dopředu prohraný. Zkuste začít vnímat prostor okolo vás nově. V tomto díle se podíváme na mnoho případů z praxe, abychom si uvědomili, jak silně jsme se Zemí spojeni a jak moc nás ovlivňuje.

 • #20 Energie krajiny a prostoru

  Nejen lidé, ale i Země samotná má své vlastní energetické pole, ve kterém platí zákonitosti a pravidla. V tomto díle se podíváme na sílu prostoru a krajiny, vysvětlíme si jak nás ovlivňují a doplníme je jako vždy o příběhy z praxe. V komunitě srdcařů se budeme věnovat práci s energií a následně i navnímávání krajiny či svého obydlí.

 • #19 Aura 2

  Lidská aura reflektuje stav a rozpoložení člověka. Ukazuje nám, kde má daná osoba slabá místa, kde panuje nějaká nerovnováha, kde je oslabení či trhlina. Všechna tahle oslabení, nám ukazují na oslabení vitální energie v těle. Samotný defekt, změna v auře vznikne nevhodným myšlením a chováním pozorovaného člověka. V drtivé většině případů má člověk prostě chybný mentální program na jehož základě si interpretuje realitu. V dnešním díle zabrousíme mimo jiné zabrousíme k jednotlivým čakrám, přisedlíkům v auře, povíme si o kořenech traumatu a důležitosti čištění aury, o kvalitě energií a nesmí chybět ani případy z praxe 😊 Příjemný poslech!

 • #18 Aura neboli energetické pole

  Začneme trochu vědecky, ale nenechte se odradit😉 Aura je energetické pole obklopující vnímaný objekt. Vlastní energetické pole mají lidé, zvířata i předměty, domy, kameny, rostliny, samotná Země… Pojďte sami posoudit, zda je na vás tohle téma už moc a nebo naopak běžná součást reality. Tento díl je prvním z trilogie, které budeme auře věnovat. Zabrousíme v něm do starého Egypta, kde byly položeny první kameny nejen k vnímání aury, ale i hermetismu, jakožto celostního přístupu k člověku a životu.

 • #17 Kostarika 2/2

  Vítejte u druhé části kostarického putování. Lehké povídání o tom, jak cestujeme, že jsme vlastně spíš prožitkáři než cestovatelé. S mým mužem Borkem sdílíme střípky z našich zážitků z letošní cesty Kostarikou, které vás pobaví a snad i namotivují k vašim vlastním cestám!

 • #16 Kostarika 1/2

  Odpočinkový díl a povídání o naší cestě na Kostariku, tentokrát s mým prvním hostem! K povídání jsme sedli s mým mužem, protože je vždycky dobré, slyšet historky z obou stran 🙂 Tentokrát jsme měli odjezd divočejší než jindy, tak ať také držíme realitu reálnou a ne jen růžovou, jak se na sociálních sítích může jevit. Vzhůru do oblak – na Kostariku, a ještě dál!

 • #15 Fyzické tělo a aspekt vnitřního koně

  A co člověk, to individuální přístup k jeho tělu. Pojďme se společně podívat na to, jak můžeme zkusit tělo pojímat jinak než nám předurčuje naše kultura. Snažíme se najít ke svému tělu vztah, nově a opravdově a ne vždycky se nám to daří. Mnoho z nás trpí pocity nedostatečnosti ze svého těla a na to nabalených dalších pocitů. Pojďme si také říct jednu velmi důležitou věc. A to, že naše fyzické tělo si vybíráme my sami…

 • #14 Vnitřní dítě

  Léčení vnitřního dítěte je téma propírané ze všech stran a kdo své vnitřní dítě ještě nepotkal a neléčil, jakoby nebyl 😊 Spolu s vnitřní ženou je to téma nejvíc popularizované v oblasti osobního rozvoje… Jenže ono je to trošičku jinak. Co kdybych vám řekla, že žádné vnitřní dítě neexistuje? Víc v novém díle podcastu Cesta srdce.

 • #13 Vnitřní muž

  Tenhle díl by se měl spíš jmenovat Milovaným mužům. Věnujeme se v něm nejen tématice vnitřního muže, ale uchopení celé problematiky mužské energie. Berte jej jako takové malé připomenutí, že i v tomto směru je potřeba poupravit naše chápání, abychom nastolili mír v sobě i mezi námi.

 • #12 Vnitřní žena

  Vnitřní žena Dnes velmi populární téma ženství jsem usadila do historického kontextu a posvítila jsem na nejčastější oblasti, ve kterých se nesoulad této oblasti projevuje. Podíváme se na pár případových studií a vysvětlíme si, proč je tohle téma stejně důležité pro ženy i muže.

 • #11 Spiritualita musí být žita

  Vnitřní aspekty našeho já, aneb spiritualita musí být žitá. Seznámíme se s 9 základními aspekty naší duše. Vysvětlíme si jejich mechanismus  a řekneme si, proč je každodennost nutnou součástí našeho vnitřního růstu. Zmíníme také pochybnosti a jejich vliv na naši snahu a povíme si o jednoduchém klíči k jejich uzdravení.

 • #10 Intuice

  Intuice je naše schopnost, často označovaná jako šestý smysl, která se prostě objeví v našem vědomí a dává nám jasnou informaci o nějaké situaci, aniž bychom zapojili naše analytické myšlení. A i když je intuice neustále zpochybňována moderní společností orientovanou na logiku a výkon, tvoří přesto důležitou složku našich životů.

 • #9 Vize roku 2023

  Novoroční předsevzetí bývají často neúspěšná. Společně se podíváme, proč a zkusíme najít způsob, jak to tentokrát udělat trochu jinak. Tak, aby naše vize pro nadcházející rok byla skutečně udržitelná a pomohla nám manifestovat si splnění našich cílů.

 • #8 O duchu Vánoc

  Vánoční díl podcastu je zaměřený na původní tradici vánoc a hovořím v něm o skutečných významech a hodnotách na které bychom se měli během adventu zaměřovat.

 • #7 Role oběti

  Jedná se o jednu z nejčastějších rolí do kterých se pasujeme. Role oběti je totiž velmi pohodlná a ulevující. Je to to nejsnazší, co můžeme udělat. Ukázat prstem na ostatní a říct ONI jsou ti zlí. Pojďme si na ni trochu posvítit.

 • #6 Vnitřní soudce

  Náš nejvěrnější kritik. Podíváme se, jak se tento náš aspekt formuje a vzniká a že nám umí pořádně zavařit a dohnat nás k pocitu, že zrovna já jsem ten nejhorší člověk na světě.

 • #5 Změna jako cesta k uzdravení sebe sama

  Jediný způsob, jak zlepšit jakoukoli oblast v našem životě je změna. Je přirozenou součástí života, jen pro nás je někdy poněkud komplikovaná.

 • #4 Duchové a dušičky

  Podíváme se na téma duchů trochu zeširoka, řekneme si jak se stane, že duše uvízne ve fyzickém světě a jak to může vypadat. Podělím se s vámi o pár příběhů, které jsem zažila a věřím, že vám tenhle díl vnese trochu světla i do tohoto tématu.

 • #3 Sebeláska

  Pro někoho už je tenhle pojem tak otravný, že se podobá sprostému slovu a pro někoho je to náplň života a vrchol cesty k sobě sama. A všichni shodně tvrdí, že na tématech sebelásky pracovali a mají to vyřešené. Kdyby tomu tak skutečně bylo a měli bychom téma sebelásky zpracované, netrpěli bychom. Netrpěli bychom nemocemi, bolestí, nepřízní osudu, finančními problémy ani žádnými jinými strastmi. Ať máme přístupy k sebelásce jakékoli, je zřejmé, že sebe láska je ústředním tématem našich životů. V bonusové části se věnujeme několika technikám, které nám pomohou pracovat na tématech sebelásky. Posvítíme si i na naše myšlenkové programy a řekneme si, jak s nimi efektivně pracovat ve vztahu k sebelásce, ale i jiným tématům.

 • #2 Jak jsem se dostala ke kraniosakrální terapii

  Jeden z nejčastějších dotazů, které dostávám 🙂 Tak jsem na něj odpověděla v tomto díle podcastu. Jak mě moje děti nasměrovaly k téhle skvělé technice, kolikrát jsem radši couvla zpátky a nakonec se stejně dostala tam, kam měla. Ale také o tom, že kraniosakrální technika není všemocná a že je vždycky dobré, rozhodovat se svým srdcem a selským rozumem. Mou tvorbu najdeš na instagramu @albina.flanderova a radosti pro duši na @pisen_meho_srdce Pokud tě zajímá víc o kraniosakrální terapii podívej se sem www.albinaflanderova.cz

 • #1 O mě

  Povídání o mé cestě k sobě sama, o kotrmelcích, hledání se, padání a vstávání, radosti i strachu. Cesta jedné ženy k sobě sama, která může být inspirací i pro tebe. Mou tvorbu najdeš na instagramu @albina.flanderova a radosti pro duši na @pisen_meho_srdce